Diskusná téma: Otázky a odpovede

Knihy

Pia 05.12.2018
Dobrý deň,
Chcem sa spýtať prečo meníte obal kníh. Tie staré sa mi tak páčili a už sa nedajú kúpiť.
Ďakujem za odpoveď.

Re:Knihy

jana pronská 05.12.2018
Milá Pia,
ďakujem za otázku a som rada, že ste sa aj tu opýtali na čo takmer denne odpovedám na fb, alebo na besedách. Keď som začínala písať, obálky kníh sa nakupovali zväčša amerických agentúr, ktoré ponúkali obrázky na knihy alebo na určitý počet rokov alebo na určitý počet vydaných titulov, Za čas však mnohé zmizli z ponúk, alebo agentúra, vlastniaca autorské práva skončila. Keďže o moje staršie knihy je stále záujem, vydavateľstvo sa rozhodlo pristúpiť k zmene. Je to kompromis, ktorý vzhľadom k okolnostiam a stálemu záujmu čitateľov aj o dopredané zásoby, vydavateľstvo pristúpilo a zmenilo nielen obálku aj ale aj dizajn knihy, aby sa moje knihy mohli dostať aj tým, ktorí pôvodné obálky nevedia zohnať, ako Vy. Ja som vďačná a rada, že sa stále vydávajú a potešia ďalších čitateľov, hoci aj starší príbeh v novom šate. S pozdravom a prianím, nech Vás to neodradí, obsah stále zostáva rovnaký Jana

Re:Re:Knihy

Pia 12.12.2018
Ďakujem za vysvetlenie. Ja som si doteraz myslela, že obaly sa robia na mieru podľa príbehu.

Re:Re:Re:Knihy

jana pronská 14.12.2018
Nie, milá Pia, len možno 10 % kníh má obálky na mieru, ostatné sa nakupujú z agentúr a rôznych fotobánk, a tie sa potom graficky upravujú. :) Pozdravujem!

Knihy

Lubi 08.10.2018
Dobrý deň, chcem sa Vám poďakovať za vašu tvorbu. Mám všetky vaše e-knihy, kupujem si ich z Nemecka a takto sa k ním najrýchlejšie dostanem. Včera som dočítala Jorgu. Super napísaná, dej strhujúci, nedala sa odložiť, pokým som ju nedočítala. Napíšete ešte pokračovanie ako sa to skončí aj s Vladom a Dragonom? Kedy plánujete vydať ďalšiu knihu? Prajem Vám nevyčerpateľnú studnicu nápadov, nech aj naďalej píšete také super čítanie, ktoré dokáže preniesť čitateľa do minulosti a prežívať s hlavnými postavami ich príbeh.

Re:Knihy

jana pronská 10.10.2018
Milá Lubi,
ďakujem za Vaše krásne slová, som naozaj nadšená, že sa Vám príbeh Jorgy páčil. Tak ako som sa nedokázala rozlúčiť s Kliatbou a Markusom, neurobila som to ani pri Jorge. Áno, Vlad a Dragon dostanú svoje vlastné príbehy, ale to bude zrejme opäť trošku trvať, na tieto fantasy príbehy potrebujem viac času. Sľubujem, že sa budem snažiť a možno opäť niečim novým prekvapím. Ďakujem ešte raz za priazeň a aj za to, že ste mi napísali. Práve dokončujem ďalší z historických príbehov a verím, že nesklame. :) Srdečne J.

Prekliata láska

Silvia 22.07.2018
Dobry den,pani Janka,chcem sa spytat ci pribeh o Solnohrade je fiktivny,alebo skutočný...velmi ma to vzalo,ako keby som to uz zazila...
Ďakujem za odpoveď...rozplakala som sa pri tom...
Prajem Vám veľa ďalších úspešných románov...

Re:Prekliata láska

jana pronská 24.07.2018
Milá Silvia, ďakujem, veľmi ma teší, že Vás príbeh zo Soľnohradu zaujal, ľudské osudy sú plné kľukatých ciest, možno sa podobný prípad aj stal, kto vie, no príbeh Seleiny z Prekliatej lásky je fiktívny. Historické udalosti sú v knihe opísané iba v pozadí, ťažba soli a soľanky v okolí Prešova, obchodovanie s ňou a tiež majitelia - Šóšovci, ktorý v tom období na Soľnohrade žili. :) Pozdravujem. JP

Vaše knihy :)

Tereza 05.05.2018
Dobrý deň,
v prvom rade by som sa Vám chcela poďakovať za Vaše úžasné knihy. Vždy som bola fanúšičkou ľúbostných románov. Minulý rok som si povedala, že by som mohla vyskúšať aj trochu inú kategóriu, akou je historický román, a nemohla som si vybrať lepšie ako začať práve Vašou knihou. Na Vianoce som dostala Kumánsku princeznú, ktorá bola vtedy len asi mesiac po vydaní, a do tej knihy som sa zamilovala. Mala všetko, čo som od takéhoto druhu literatúry očakávala a jednoducho ma chytila za srdce.
Včera som si kúpila Vašu novú knihu Diablova zajatkyňa a už sa neviem dočkať, kedy si ju prečítam.
Prajem Vám veľa úspechov a ďalších skvelých nápadov pri písaní ďalších kníh.
Tereza

Re:Vaše knihy :)

jana pronská 07.05.2018
Milá Tereza, veľmi pekne ďakujem za správu i Váš záujem, som veľmi rada, že práve Kumánka vzbudila i Vás záujem o moju tvorbu. Dúfam a verím, že Vás ani Diablova zajatkyňa nesklame, že sa bude dobre čítať a možno niekedy v budúcnosti aj ostatné moje knihy. Bude mi potešením, ak mi napíšete. Srdečne a s pozdravom J.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Pridať nový príspevok

Otázky a odpovede

Vaša otázka 1

Zdravím Lucia a veľmi pekne ďakujem. Odpovedám trochu neskôr, pretože mi zo stránky nechodia upozornenia :) 
Budem sa snažiť písať, koľko to pôjde, samozrejme ) Všetko je otázka času, chuti a hlavne pani Múzy :) 
Už pred Vianocami vyjde novinka Rytierova česť, momentálne pracujem na novom príbehu Verenica a na druhej časti Kliatby - Jorga. :)) Snáď poteší :) J.

Viac tu: http://janka-pronska.webnode.sk/otazky-a-odpovede/
Vytvorte si vlastné stránky zadarmo: http://www.webnode.sk

Vaša otázka - Lenka /cudzinka

Dobrý deň Pani Pronska mňa by zaijímalo či ste už čítali ságu Cudzinka od Diana Gabaldon http://www.martinus.sk/?uItem=85681 Ak ano nenapísali by ste podobný roman len s tým ,že by ste ho prispôsobil svojmu štýlu a ,že by hrdinka alebo hrdina by v minulosti nielen ,že zachranil nejaky hrad alebo zámok ,ale by s budúcnosti doniesol nakresy alebo encyklopedie vynalezov modernej doby ,ktoré by ľudom na tom hrade uľahčili život čo ja viem zostrojenie poľnohospadrskych strojov ako traktory , kombajny , A popri hlavnej romancy by mohli hrdinovia toho Vašho romanu do hradu a domčekov kde by žilo služobnictvo zaviesť kanalizáciu , inžinierske sieťe , aby hrdinovia toho romanu uľahčili život svojmu služobnictvu . Prvé socialne zariadenia na hrade a v domčekov pre služobnictvo . Viete ,že by ten hrdina/hrdinka s buducnosti by neozstal v minulosti len kvôli láske , ale ,žeby podaným svojho partnera /ky trošku uľahčil a pomohol im uľahčiť tie najťažšie práce či už v poľnohosdarstve a v domacnosti . Nehovorím ,že by im mal zostrojiť televizor. Nie len im pomôcť s takými vydobytkami techniky čo sú naozaj užytočne teraz a služobnictvo tej doby by dalo neviem čo za to . ( Stroje do poľnohospodarstva , do domacnosti , Trebarz prvy solarny kolektor ,ktorý by zabezpečoval elektrinu Napriklad žehličky práčky mangle .digestor , ,ale hlavne kupelne a tečú vodu ,- Lebo prave to ,sami na Cudzinke nepáči ,že Claire chce zmeniť len politickú historiu miesto toho ,aby obyčajným ľudom pomohla nielen medicinou s budúcnosti ,ale aj s inými vecami s budúcnosti ,.

Viac tu: http://janka-pronska.webnode.sk/otazky-a-odpovede/
Vytvorte si vlastné stránky zadarmo: http://www.webnode.sk

Zdravím Lenka, 

ďakujem za otázku a odpovedám : 

Nie, nečítala som konkrétne Cudzinku, ale podobné knihy už dávnejšie áno. Zatiaľ hovorím nie, momentálne sa týmto smerom nechystám, no nevylučujem, možno inou formou, možno iným spôsobom. Skôr si také niečo neviem predstaviť - aby aj keď v žánri fantasy mohol človek až tak ovplyvňovať históriu :) pretože mne sa páči taká aká bola. 

Príbehy sú ako živý tvor, učíte ich, ovplyvňujete, osudy jednotlivých hrdinov sa musia správať aspoň proformo logicky, uveriteľne, pretože tak to mám rada ako čitateľka, následne s tým  aj ako autorka. 

Fantasy romantické príbehy s prelínaním deja minulosť a súčasnosť sú veľmi atraktívne, rada ich čítam, a možno - jedného dňa... Zatiaľ pracujem na historickom románe z obdobia moru v Uhorsku, na druhej časti Kliatby  s Jorgou v hlavnej úlohe, a to na najbližší rok zatiaľ stačí :) Jana 

Kontakt

Janka Pronská Hlavná 774
053 33 Nálepkovo
https://www.facebook.com/jana.pronska
janapronska@gmail.com